Communicatie blog.

Communicatie blog – BV Nederland, (status)houder, het komt goed team, meer financiële vrijheid, Twitter profiel, zorgvuldigheid cursus, meer op stoel burger in Almere blog

Hallo bloglezer, wat leuk dat je tijd maakt om mijn communicatie blog te lezen. Trouwe lezers van mijn blog weten dat Communicatie-expert de ene keer humor heeft, dan weer kritisch is, of luchtig, dan weer out-of-the-box, maar altijd origineel en soms ook onbegrijpelijk. Dat maakt mensen ook uniek, hoe mooi is dat ? Ook laat deze communicatie blog geregeld zien dat communicatie het positieve verschil kan maken.

Zo hebben wij de luxe dat er binnen ons gezin niet slechts 1 gezinslid wat mankeert op gezondheidsgebied, maar wij allemaal. Daarmee snap je elkaar wel heel goed als iemand pijn heeft, maar vooral dat jij zelf de dag maakt door zoveel mogelijk te genieten, lachen, lekker eten en drinken en kletsen. Vaak zit dit ook in iets spontaan kunnen doen. Dat is juist zo leuk aan jeugd nog thuis hebben wonen, die hebben er zin in en regelen dan iets met elkaar. Dat spontane is iets wat wij koesteren, dus houden wij onze agenda’s daarvoor zo leeg mogelijk… gewoon omdat het kan en wij daarvan genieten.

(Status)houder

Die pas naar Nederland geëvacueerde Afghanen, die hebben ook de mazzel dat ze een lege agenda hebben. Daar is de gemiddelde werkende Nederlander toch enigszins jaloers op. Terwijl Jan Modaal zich al jaren in de rondte werkt omdat hij aan zijn status werkt, komen zij Nederland binnen en zijn gelijk al statushouder. En dat zonder er wat voor hoeven doen hè. Nou oké, je moet er dan wel voor op de vlucht zijn, maar dat duurt misschien een paar weken, maar dan heb je ook wat. Zoals binnen 158 dagen een woning (bron Rijksoverheid) , terwijl de kinderen van Jan Modaal als ze mazzel hebben 10-15 jaar op een wachtlijst komen voor een sociale huurwoning. Dus eigenlijk moet je als Nederlander bij de geboorte van je kind al beslissen of je Nederland zelf wilt ontvluchten of niet.

Die naam ook : crisis team, je vraagt je af voor wie eigenlijk… voor die Afghanen of Nederlanders zelf.
En hoe anders klinkt het als we zeggen : “Ons komt goed team” is er mee bezig, dat straalt iets totaal anders uit dan het is in handen van het crisis team. Communicatie maakt het positieve verschil.

Van crisis team naar het komt goed team

En laten we wel wezen, die Afghaanse evacués kunnen er zeker van zijn dat het voor hen wel goed komt. Als er te lang op uitsluitsel gewacht moet worden krijgen ze duizenden euro’s toe, wat Jan Modaal in die paar jaar niet bij elkaar gespaard krijgt. Wanneer je in Nederland binnen bent, dan gelden er in eens harde deadlines, letterlijk en figuurlijk. De erkenning komt dan dat we iets niet goed hebben gedaan met de gestelde datum, maar als je zoals ons gezin met onze Schoolveteraan ervaringen schadecompensatie en erkenning vraagt, dan wordt door de Staat de andere kant opgekeken.

Wat Communicatie-expert betreft is er ook een gamechanger nodig voor de eigen Nederlandse burger. Niet alleen omdat het ruimhartige beleid dat bakken met geld kost door u en mij wordt mogelijk gemaakt, maar vooral dat het hart ook weleens wat vaker sneller mag gaan kloppen voor de eigen bevolking. En natuurlijk zonder dat ik daarbij de verschrikkelijke situatie van deze Afgaanse mensen wil bagataliseren. Maar voor een welvarend land als Nederland is het beschamend hoe inhumaan er met eigen burgers wordt omgegaan. Voorbeelden te over in het (niet)Passende Onderwijs, Jeugdzorg en met Veilig Thuis (uithuisplaatsingen). En dan skip ik voor nu even de recente Belastingaffaire die diepe sporen op gezinnen nalaat.

Nederland is kampioen creëren verliezers situaties voor Nederlanders zelf en bekroont wel vluchtelingen als winnaar. Nou ik wil als gewone Hollander ook een winnaar zijn, lekker hoor ! Ga dan als land minimaal nog voor een win-win en maak het beide mogelijk of trek minimaal een lijn of duidelijk budget. De Nederlandse burger verdient beter… en gewoon NU !
Kom maar door met het "het komt goed team" : HOERA !

Tweet van Communicatie-expert op Twitter over ombuigen van wantrouwen naar vertrouwen.

Meer financiële vrijheid

Van de week op Twitter was journalist Sander Schimmelpenninck de mening toegedaan dat Nederlandse vrouwen een unieke, deeltijdluxe positie hebben met parttime werken en dat vrouwen moeten worden behoed voor teveel financiële afhankelijkheid van de man. Om parttime werken te ontmoedigen stelde hij voor parttime werken fiscaal onaantrekkelijk te maken, evenals als gratis kinderopvang en meiden met Onderwijs op de toekomst voor te bereiden. Uiteraard reageerde vrouwen met andere opties zoals (vaste) baangarantie ook na stages, verhogen loon en om gratis werk te betalen. Los van het feit dat er ook gewoon vrouwen zijn die ervoor kiezen om niet fulltime te werken omdat ze zelf genieten van het opvoeden van hun kinderen, voldoening halen uit mantelzorg of vrijwilligerswerk betaald het wel beroerd. Ook Communicatie-expert heeft hier een Tweet aanbesteed:


Meer financiële onafhankelijkheid Communicatie-expert blog, Tweet hierover

En natuurlijk – voor iedereen van toepassing - los komen van de aan ons geleerde spaarfabeltjes. Lees hier de blog over NOO (Nederlandse Onderwijs opvoedklimaat) en spaarfabeltjes . Vrouwen, mocht het nou ondanks alle goed bedoelde adviezen niet lukken, bedenk dan dat je altijd nog Afghaanse vluchteling kunt worden.
Mijn tweets en antwoorden vindt je ook via https://twitter.com/nl_expert


Demissionair Twitter Profiel

Sinds maart dit jaar (bijna een half jaar geleden) werd ons kabinet demissionair.

Een klein (helicopter view) rondje screening op Twitter vanmorgen over wie wat hierover in zijn Twitter profiel heeft aangepast leverde voor mijn blog onderstaande resultaat op. Je kunt er overigens ook een spelletje van maken. Leg je hand op je scherm en raad bij welke van deze bewindslieden het is aangepast. Spoiler... geen van de mannen heeft hem aangepast, maar ook vrouwelijke ministers hebben de broek aan haha :


© Tweet profielen Twitter en BV Nederland

Dankjewel Kajsa, Ingrid en Carola dat jullie wel het profiel zoals verwacht hebben aangepast.
Als Communicatie-expert had ik verwacht dat dit allang bij alle bewindslieden zou zijn aangepast, zeker gezien de essentie voor de burger/kiezer. Ik zou zeggen wie dit leest, het zou meer dan gepast zijn als het woordje demissionair wordt toegevoegd, doe er je voordeel mee. Wie de schoen past trekke hem aan...

Zorgvuldigheid en archiveercursus voor Ministeries ?

Is het jullie overigens wel eens opgevallen hoe vaak ministeries en instanties toestemmingsformulieren met handtekeningen, brieven, bewijslast e.d. kwijtraken ? Ja zelfs als je het per e-mail verstuurd en dus gewoon in hun mailbox aanwezig is ? Vaak als het in handen komt van deze veelal hoger opgeleiden raken deze zoek, te simpel werk.. maar oooo zo belangrijk.. zo ook memo’s van vergaderingen, notulen met te nemen acties of het maken van wetten en deze zelf vervolgens niet naleven. In het nieuwe verbeterplan - na de formatie - zou in het kader van wij zijn er voor u en niet andersom, een cursus zorgvuldigheid en archiveren een aanrader zijn. Scheelt een hoop extra werkverschaffing voor de Nederlandse burger. De ministeries krijgen er dagelijks via ABD ( Algemene Bestuurdsdienst) nieuwe bestuurders bij. Wellicht dat zij met elkaar het voor de burger eens makkelijker kunnen gaan maken...

Dat begint met meer op de stoel van de burger te gaan zitten, zoals in Almere het inzicht lijkt te komen :

Tweet Communicatie-expert en Almere Deze Week, meer vanuit de burger denken.

Zo nog even een leuke afsluiter van deze week. Weten jullie het nieuwste voordeel van Corona al ? Er vinden niet langer gewapende overvallen plaats, het volstaat nu om te roepen dat je niet gevaccineerd bent, haha.

Ik wens je een fijne en gezellige week, lach je suf en geniet.

Je bent langer oud dan jong…

Liefs vanuit Almere, Diana Stroeven

# leefnuengeniet

Communicatie blog – BV Nederland, (status)houder, het komt goed team, meer financiële vrijheid, Twitter profiel, zorgvuldigheid cursus, meer op stoel burger in Almere blog

Hallo bloglezer, wat leuk dat je tijd maakt om mijn communicatie blog te lezen. Trouwe lezers van mijn blog weten dat Communicatie-expert de ene keer humor heeft, dan weer kritisch is, of luchtig, dan weer out-of-the-box, maar altijd origineel en soms ook onbegrijpelijk. Dat maakt mensen ook uniek, hoe mooi is dat ? Ook laat deze communicatie blog geregeld zien dat communicatie het positieve verschil kan maken.

Zo hebben wij de luxe dat er binnen ons gezin niet slechts 1 gezinslid wat mankeert op gezondheidsgebied, maar wij allemaal. Daarmee snap je elkaar wel heel goed als iemand pijn heeft, maar vooral dat jij zelf de dag maakt door zoveel mogelijk te genieten, lachen, lekker eten en drinken en kletsen. Vaak zit dit ook in iets spontaan kunnen doen. Dat is juist zo leuk aan jeugd nog thuis hebben wonen, die hebben er zin in en regelen dan iets met elkaar. Dat spontane is iets wat wij koesteren, dus houden wij onze agenda’s daarvoor zo leeg mogelijk… gewoon omdat het kan en wij daarvan genieten.

(Status)houder

Die pas naar Nederland geëvacueerde Afghanen, die hebben ook de mazzel dat ze een lege agenda hebben. Daar is de gemiddelde werkende Nederlander toch enigszins jaloers op. Terwijl Jan Modaal zich al jaren in de rondte werkt omdat hij aan zijn status werkt, komen zij Nederland binnen en zijn gelijk al statushouder. En dat zonder er wat voor hoeven doen hè. Nou oké, je moet er dan wel voor op de vlucht zijn, maar dat duurt misschien een paar weken, maar dan heb je ook wat. Zoals binnen 158 dagen een woning (bron Rijksoverheid) , terwijl de kinderen van Jan Modaal als ze mazzel hebben 10-15 jaar op een wachtlijst komen voor een sociale huurwoning. Dus eigenlijk moet je als Nederlander bij de geboorte van je kind al beslissen of je Nederland zelf wilt ontvluchten of niet.

Die naam ook : crisis team, je vraagt je af voor wie eigenlijk… voor die Afghanen of Nederlanders zelf.
En hoe anders klinkt het als we zeggen : “Ons komt goed team” is er mee bezig, dat straalt iets totaal anders uit dan het is in handen van het crisis team. Communicatie maakt het positieve verschil.

Van crisis team naar het komt goed team

En laten we wel wezen, die Afghaanse evacués kunnen er zeker van zijn dat het voor hen wel goed komt. Als er te lang op uitsluitsel gewacht moet worden krijgen ze duizenden euro’s toe, wat Jan Modaal in die paar jaar niet bij elkaar gespaard krijgt. Wanneer je in Nederland binnen bent, dan gelden er in eens harde deadlines, letterlijk en figuurlijk. De erkenning komt dan dat we iets niet goed hebben gedaan met de gestelde datum, maar als je zoals ons gezin met onze Schoolveteraan ervaringen schadecompensatie en erkenning vraagt, dan wordt door de Staat de andere kant opgekeken.

Wat Communicatie-expert betreft is er ook een gamechanger nodig voor de eigen Nederlandse burger. Niet alleen omdat het ruimhartige beleid dat bakken met geld kost door u en mij wordt mogelijk gemaakt, maar vooral dat het hart ook weleens wat vaker sneller mag gaan kloppen voor de eigen bevolking. En natuurlijk zonder dat ik daarbij de verschrikkelijke situatie van deze Afgaanse mensen wil bagataliseren. Maar voor een welvarend land als Nederland is het beschamend hoe inhumaan er met eigen burgers wordt omgegaan. Voorbeelden te over in het (niet)Passende Onderwijs, Jeugdzorg en met Veilig Thuis (uithuisplaatsingen). En dan skip ik voor nu even de recente Belastingaffaire die diepe sporen op gezinnen nalaat.

Nederland is kampioen creëren verliezers situaties voor Nederlanders zelf en bekroont wel vluchtelingen als winnaar. Nou ik wil als gewone Hollander ook een winnaar zijn, lekker hoor ! Ga dan als land minimaal nog voor een win-win en maak het beide mogelijk of trek minimaal een lijn of duidelijk budget. De Nederlandse burger verdient beter… en gewoon NU !
Kom maar door met het "het komt goed team" : HOERA !

Tweet van Communicatie-expert op Twitter over ombuigen van wantrouwen naar vertrouwen.

Meer financiële vrijheid

Van de week op Twitter was journalist Sander Schimmelpenninck de mening toegedaan dat Nederlandse vrouwen een unieke, deeltijdluxe positie hebben met parttime werken en dat vrouwen moeten worden behoed voor teveel financiële afhankelijkheid van de man. Om parttime werken te ontmoedigen stelde hij voor parttime werken fiscaal onaantrekkelijk te maken, evenals als gratis kinderopvang en meiden met Onderwijs op de toekomst voor te bereiden. Uiteraard reageerde vrouwen met andere opties zoals (vaste) baangarantie ook na stages, verhogen loon en om gratis werk te betalen. Los van het feit dat er ook gewoon vrouwen zijn die ervoor kiezen om niet fulltime te werken omdat ze zelf genieten van het opvoeden van hun kinderen, voldoening halen uit mantelzorg of vrijwilligerswerk betaald het wel beroerd. Ook Communicatie-expert heeft hier een Tweet aanbesteed:


Meer financiële onafhankelijkheid Communicatie-expert blog, Tweet hierover

En natuurlijk – voor iedereen van toepassing - los komen van de aan ons geleerde spaarfabeltjes. Lees hier de blog over NOO (Nederlandse Onderwijs opvoedklimaat) en spaarfabeltjes . Vrouwen, mocht het nou ondanks alle goed bedoelde adviezen niet lukken, bedenk dan dat je altijd nog Afghaanse vluchteling kunt worden.
Mijn tweets en antwoorden vindt je ook via https://twitter.com/nl_expert


Demissionair Twitter Profiel

Sinds maart dit jaar (bijna een half jaar geleden) werd ons kabinet demissionair.

Een klein (helicopter view) rondje screening op Twitter vanmorgen over wie wat hierover in zijn Twitter profiel heeft aangepast leverde voor mijn blog onderstaande resultaat op. Je kunt er overigens ook een spelletje van maken. Leg je hand op je scherm en raad bij welke van deze bewindslieden het is aangepast. Spoiler... geen van de mannen heeft hem aangepast, maar ook vrouwelijke ministers hebben de broek aan haha :


© Tweet profielen Twitter en BV Nederland

Dankjewel Kajsa, Ingrid en Carola dat jullie wel het profiel zoals verwacht hebben aangepast.
Als Communicatie-expert had ik verwacht dat dit allang bij alle bewindslieden zou zijn aangepast, zeker gezien de essentie voor de burger/kiezer. Ik zou zeggen wie dit leest, het zou meer dan gepast zijn als het woordje demissionair wordt toegevoegd, doe er je voordeel mee. Wie de schoen past trekke hem aan...

Zorgvuldigheid en archiveercursus voor Ministeries ?

Is het jullie overigens wel eens opgevallen hoe vaak ministeries en instanties toestemmingsformulieren met handtekeningen, brieven, bewijslast e.d. kwijtraken ? Ja zelfs als je het per e-mail verstuurd en dus gewoon in hun mailbox aanwezig is ? Vaak als het in handen komt van deze veelal hoger opgeleiden raken deze zoek, te simpel werk.. maar oooo zo belangrijk.. zo ook memo’s van vergaderingen, notulen met te nemen acties of het maken van wetten en deze zelf vervolgens niet naleven. In het nieuwe verbeterplan - na de formatie - zou in het kader van wij zijn er voor u en niet andersom, een cursus zorgvuldigheid en archiveren een aanrader zijn. Scheelt een hoop extra werkverschaffing voor de Nederlandse burger. De ministeries krijgen er dagelijks via ABD ( Algemene Bestuurdsdienst) nieuwe bestuurders bij. Wellicht dat zij met elkaar het voor de burger eens makkelijker kunnen gaan maken...

Dat begint met meer op de stoel van de burger te gaan zitten, zoals in Almere het inzicht lijkt te komen :

Tweet Communicatie-expert en Almere Deze Week, meer vanuit de burger denken.

Zo nog even een leuke afsluiter van deze week. Weten jullie het nieuwste voordeel van Corona al ? Er vinden niet langer gewapende overvallen plaats, het volstaat nu om te roepen dat je niet gevaccineerd bent, haha.

Ik wens je een fijne en gezellige week, lach je suf en geniet.

Je bent langer oud dan jong…

Liefs vanuit Almere, Diana Stroeven

# leefnuengeniet